Inwestycje


 

Wbrew rosnącym wątpliwościom a później oporowi większości zaniepokojonych mieszkańców próbowano przeforsować budowę około 40 masztów elektrowni wiatrowych - jeden średnio na 2-3 km kw powierzchni - niekiedy 500 metrów od zabudowań mieszkalnych. O szczegółach mozna przeczytać obok w zakładce WIATRAKI

 Wbrew rosnącym wątpliwościom a później oporowi większości zaniepokojonych mieszkańców próbowano przeforsować budowę około 40 masztów elektrowni wiatrowych - jeden średnio na 2-3 km kw powierzchni - niekiedy 500 metrów od zabudowań mieszkalnych.

stracone pieniądze
stracone pieniądze

60 000 złotych które musiano zwrócić do Funduszu Ochrony Środowiska

żródło: fragment raportu RIO

- w zaplanowanej kwocie rozchodów na 2013 rok nie ujęto kwoty 60.000,00 zł, którą zwrócono w miesiącu lipcu 2013 roku do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, w związku z niedotrzymaniem warunków umowy

nowe boisko w Chotowie
nowe boisko w Chotowie

Teren pod nowe, drugie boisko w Chotowie, który pochłonał już 200 000 zł przy malejącej liczbie potencjalnych użytkowników. Jednocześnie od wielu lat jedyne boisko w Mokrsku zarasta. Całkowity koszt boiska w Chotowie ma osiągnąć prawie 2 miliony złotych.

Parking w Komornikach - istne kuriozum wykorzystania terenu z maksymalną ilością oznakowania na powierzchni kilkudziesieciu metrów kwadratowych. Zwykły prostokatny plac z jednym znakiem ustąp pierwszeństwa był za tani?

jeden z trzech OZ w gminie
jeden z trzech OZ w gminie

Kosztowne remonty ośrodków zdrowia w Ożarowie i Mokrsku na skutek osobistych animozji z dotychczasowym najemcą kosztowały 1 150 000 zł z własnych środków czyli kredytu.

Łokietek w Krzyworzece?
Łokietek w Krzyworzece?

45 000 zł kosztowały obchody 750 lecia Krzyworzeki - czy obecnym stanie finansów gminę stać było na udział w takich wydatkach? Zwłaszcza w tym samym terminie odbyło się Święto Bursztynu w Wieluniu?

ogródek za prawie pół miliona
ogródek za prawie pół miliona

"Ogródek dydaktyczny" w Krzyworzece - pochłonął prawie 44 000 zł z czego 16 500 zł ze budżetu gminy. Za takie  pieniądze przybliżono dzieciom z tej wioski naturę w ramach "kreowania postaw proekologicznych" w programie "Bliżej natury, bliżej wiedzy".

historycy już czekają
historycy już czekają

Przy znacznym koszcie - bo kilkudziesięciu tysiącach zł z budżetu gminy -  Mokrsko powstała trzecia monografia. Po całej Gminie i historii samorządu tym razem znalazły się pieniądze na opisanie Krzyworzeki. W ilości tego typu publikacji jesteśmy liderem w powiecie.

tu mogło być boisko Sparty
tu mogło być boisko Sparty

Przez błąd urzędnika UG Mokrsko, który w planie przestrzennym nie umieścił za Orlikiem nowego boiska klub Sparta Mokrsko od lat trenuje i gra w Ożarowie. Stare boisko zarasta a w Chotowie będą mieli dwa więc pewnie jedno udostepnią Sparcie.

Trudno nazwać to inwestycją skoro wszystkie wioski poza jedną doczekały się placu zabaw dla dzieci. Młodzież z Mokrska chodzi po domach i żebrze o pieniądze na miejsce zabawy dla mniejszych dzieciaków ponieważ przez lata brakowało ich w budżecie.

Budowa nitki kanalizacji w słabo zaludnionych okolicach Brzezin. Czy ma to związek z wstrzymaniem prac w Mokrsku na tzw. Korei oraz zwrotem 60 000 zł do Funduszu Ochrony Środowiska?

Droga Mokrsko-Chotów, którą Pan Wójt dojeżdża codziennie do pracy mimo fatalnego stanu przez te lata nie doczekała się remontu.

Wymiana kotłowni w szkole przy braku izolacji budynku i modernizacji starej instalacji CO spowodowała drastyczny wzrost kosztów ogrzewania. A tymczasem dach na szkole przecieka i grozi zawaleniem co w Urzedzie Gminy skomentowano, że "przeciez dzieci są ubezpieczone"